Kurs online ABC własnego biznesu (32 h) – kurs przygotowujący do pracy na własny rachunek  kurs weekendowy

Kursy księgowości Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Poznań MDDP

Kurs online ABC własnego biznesu (32 h) – kurs przygotowujący do pracy na własny rachunek kurs weekendowy

05 12 2020 - 13 12 2020 - Online

Kategoria: , ,
Adresaci kursu

Kurs skierowany jest do osób, które mają już pomysł na swój biznes i chcą założyć i z sukcesem prowadzić własną firmę lub chciałyby usprawnić aktualnie prowadzoną działalność gospodarczą.

Cel kursu

Jesteś początkującym przedsiębiorcą? Aby odnieść sukces jako osoba samozatrudniona, potrzeba ciężkiej pracy, odporności, umiejętności nieszablonowego myślenia oraz niezbędnej wiedzy, która pozwoli Ci rozpocząć pracę na własny rachunek. Celem kursu jest przekazanie wiedzy z zakresu: zagadnień prawnych dotyczących prowadzenia własnej działalności, prowadzenia dokumentacji księgowej, prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów, obowiązków podatkowych, prawa pracy oraz źródeł finansowania własnej działalności gospodarczej. W ramach kursu uczestnicy otrzymają również szereg porad, jak z sukcesem prowadzić swój własny biznes.

Program kursu

1. Prawne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej.

2. Procedura rejestracji podmiotów gospodarczych a w tym: zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej osoby fizycznej (wpis do ewidencji działalności gospodarczej – CEIDG, Urząd Skarbowy, ZUS, rejestr REGON, lista kodów Polska Klasyfikacja Działalności PKD, konto firmowe w banku).

3. Źródła finansowania działalności gospodarczej (kapitał początkowy, zewnętrzne źródła finansowania (pożyczka, kredyt, leasing, dotacje, wspólnik).

4. Prawo pracy i ZUS w firmie – zatrudnianie pracowników przez przedsiębiorcę (zgłaszanie pracowników i opłacanie składek ZUS i zaliczek podatku do US – podstawowe informacje i terminy) oraz inne obowiązki pracodawcy związane z przestrzeganiem prawa pracy.

5. Księgowość małych podmiotów gospodarczych – stosowanie przepisów ustawy o rachunkowości przez przedsiębiorców.

6. Podatki – formy opodatkowania stosowane przez przedsiębiorców (karta podatkowa, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, opodatkowanie na zasadach ogólnych (w wersji progresywnej lub liniowej).

7. Przedsiębiorca jako podatnik podatku od osób prawnych i podatku od towaru i usług.

8. Marketing – plan marketingowy jako jedna z najważniejszych funkcji zarządzania przedsiębiorstwem (cele, misja, strategia).

9. Budowanie wizerunku firmy.

10. Współpraca z organami zewnętrznymi (Sanepid, Inspekcja Pracy, Państwowa Inspekcja Handlowa, Związki Zawodowe, GIODO).

Informacje organizacyjne

Koszt uczestnictwa jednej osoby: 1690 zł

Cena obejmuje: dostęp do platformy w czasie realizacji kursu, autorskie materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, zaświadczenie wydawane na drukach MEN.

Wymagania:
→ Każda zgłoszona osoba musi dysponować komputerem lub innym urządzeniem mobilnym z wbudowaną kamerą i mikrofonem oraz dostępem do Internet.

→ Wyżej wymieniony sprzęt nie obliguje Państwa do udostępniania swojego wizerunku, jest potrzebny, aby móc aktywnie uczestniczyć w kursie.

Zajęcia odbywają się:

→ w godzinach 9.00 – 16.00

→ w trakcie kursu przewidziane są przerwy, które będą ustalane wedle potrzeb w toku zajęć z wykładowcą.

Informacje:
Ewa Suchecka, Anna Pyrzanowska
tel. (+48 22) 208 28 38, 208 28 26
fax (+48 22) 211 20 90, 208 28 30
e-mail: ewa.suchecka@akademiamddp.pl; anna.pyrzanowska@akademiamddp.pl

Kurs organizowany przez Centrum Szkoleniowe MDDP Akademia Biznesu.

Terminy szczegółowe
Online:
Sesja I, 05-06 grudnia 2020 r.
Sesja II, 12-13 grudnia 2020 r.

Terminy

05 12 2020 - 13 12 2020 - Online

Nasi Klienci

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Akceptuję