Główny księgowy

Kursy księgowości Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Poznań MDDP

Główny księgowy

Wymagania związane z przygotowaniem zawodowym osób pracujących na stanowisku głównego księgowego są uzależnione w dużej mierze od rozmiaru i zakresu działania firmy.

Pod wpływem standardów stosowanych przez zachodnie korporacje zmieniają się  wymagania wobec osób pracujących na tym stanowisku. Coraz częściej oczekuje się od nich najwyższych kwalifikacji, w tym ukończenia studiów oraz kursów specjalistycznych. W firmach małych wciąż bardziej istotne niż wykształcenie jest doświadczenie praktyczne.

Rola Głównego Księgowego w Polsce wyraźnie się zmieniła na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Obecnie od osób będących na tym stanowisku, wymaga się bardzo dobrej znajomości prawa podatkowego jak i coraz częściej wiedzy z zakresu międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej oraz zasad rachunkowości zarządczej.

Kurs przeznaczony jest dla pracowników działów księgowych, którzy chcą objąć stanowisko głównego księgowego lub też dla głównych księgowych z niewielkim stażem pracy na tym stanowisku.
Uczestnicy zajęć na zakończenie otrzymują certyfikat potwierdzający odbycie kursu.

Nasi Klienci

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Akceptuję