Samodzielny księgowy

Kursy księgowości Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Poznań MDDP

Samodzielny księgowy

Dziś dobry księgowy to pracownik na wagę złota. Od jego kompetencji zależy często „być albo nie być” firmy.
Księgowy jest stanowiskiem, które otwiera możliwości rozwoju kariery w obszarze księgowości i finansów. Od osób obejmujących tą funkcję nie wymaga się doświadczenia zawodowego – ukończenie kursu księgowości od podstaw  pozwala uzyskać niezbędną wiedzę do wykonywania tej pracy  – zawód ten mogą wykonywać także studenci lub osoby ze średnim wykształceniem.

Do podstawowych obowiązków należy:

  • księgowanie dokumentów
  • uzgadnianie ewidencji z kontami księgi głównej
  • prowadzenie ewidencji kasowej
  • sprawdzanie poprawności rachunkowej przygotowanych deklaracji i sprawozdań
  • przygotowywanie przelewów bankowych
  • potwierdzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami

W ramach kursu uczestnicy mają możliwość poznania i zrozumienia podstawowych zasad rachunkowości i metodologii ich stosowania w praktyce. Będą mogli przekonać się, że terminologia i reguły tej dziedziny zostały zbudowane w sposób prosty i logiczny. Krok po kroku słuchacze będą wprowadzani przez ekspertów w tajniki tej dziedziny. Program obejmuje nie tylko zajęcia teoretyczne – w trakcie kursu uczestnicy rozwiązują wiele przykładów praktycznych, a na końcowych zajęciach sporządzają sprawozdanie finansowe.

Nasi Klienci

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Akceptuję